menu Home chevron_right

BIOGRAFIA

Lind Prizreni është këngëtar i njohur. Ndersa mesimet e para i mori ne shkollen fillore Zenel Hajdini ne fshatin Arbanas ish serbica e ulët, ndersa shkollimin e mesem e mbaroj ne shkollen ekonomike ne prizren Ymer Prizreni drejtim Gastronomis. Lindi si fëmi ishte shum i dhën mbash muzikes ngase edhe vet babi jon ishte muzikant Lindi per here te pare para nje publiku u shfaq live me 9 mar 2001 per nder te dites se 7.8.9 mars nga ajo dit lindi filloj bashke me babin ne per dasma ahengje lindi perpos qe eshte kengatar lindi esht edhe organist (sintash) shume i mire. Ne vitet 2007-2009, Lindi ishte nder me te dalluarit ne muziken klubeve rinore ne prizren i prezentuar gjithmon. Live gjat shkollimt te mesem kishte shum mbremje parti ne kto 3 vite ndersa ne vitin 2010 lindi filloj pun ne nje lokal te naten deri ne diten kur vendosi te jetoj ne shtetin zvicrran lindi mbas sezonit te dasmave vitin 2011 me 7 stator 2011 lindi udhetoj per me zvicer ku nga ajo dit aj jeton dhe vepron ne zürich lindi nga 2012 deri me tani dhe vazhdon te jete ne vendin me te mir per momentin ne Zürich, ne lokalin VIP DANCING.

Më datë 16 Maj 2016, Lind Prizreni publikon videoklipin “Si Magji”.

Në vitin 2016, Lind Prizreni publikon albumin “Si Magji”.

Më datë 10 Janar 2017, Lind Prizreni publikon videoklipin “Plage E Shpirtit Tim”. Muzika e këngës u punua nga Festim Gici, teksti u shkrua nga Sebastiana Brecani. Videoklipi u prodhua nga Swart Production.

Më datë 10 Qershor 2017, Lind Prizreni publikon videoklipin “Bota”, në bashkëpunim me Mandi & Bigi. Muzika e këngës u punua nga Festim Gici, teksti u shkrua nga Dritan Shtylla, Bigi. Videoklipi u prodhua nga Swart Production.

Në vitin 2018, Lind Prizreni publikon albumin “Bota”.

Në vitin 2019, Lind Prizreni publikon albumin “Kenge Dasmash 2019”.

 • Cover play_circle_filled

  01. Tallava
  Lind Prizreni

  1.29 CHF
 • Cover play_circle_filled

  02. Urime Urime
  Lind Prizreni

  1.29 CHF
 • Cover play_circle_filled

  03. Gyrbeti i sodit
  Lind Prizreni

  1.29 CHF
 • Cover play_circle_filled

  04. Hajde luj qyqyek
  Lind Prizreni

  1.29 CHF
 • Cover play_circle_filled

  05. Hajde me shuplak
  Lind Prizreni

  1.29 CHF
 • Cover play_circle_filled

  06. Moj hatigje
  Lind Prizreni

  1.29 CHF
 • Cover play_circle_filled

  07. Ama zemren
  Lind Prizreni

  1.29 CHF
 • Cover play_circle_filled

  08. Dasma e nipit
  Lind Prizreni

  1.29 CHF
 • Cover play_circle_filled

  09. O dukat
  Lind Prizreni

  1.29 CHF
 • Cover play_circle_filled

  10. Tallavaja ta zgjat jeten
  Lind Prizreni

  1.29 CHF

VIDEO YOUTUBE

This area can contain widgets, menus, shortcodes and custom content. You can manage it from the Customizer, in the Second layer section.

 

 

 

Newsletter

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play